Co należy wziąć pod uwagę kupując drzewo dla kota syjamskiego

Co należy wziąć pod uwagę kupując drzewo dla kota syjamskiego

Podobnie jak ludzie, koty również mogą potrzebować mebli. Wiele osób myśli, że to żart, ale jesteśmy tutaj, aby zapewnić Cię, że zwierzęta domowe również potrzebują mebli. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem drzewka dla kota syjamskiego, jesteśmy tutaj, aby Cię poprowadzić.

Jeśli dasz swojemu kotu trochę czasu w jego własnej przestrzeni, oznacza to, że możesz cieszyć się spokojem i ciszą. Dla ludzi posiadanie własnej przestrzeni ma kluczowe znaczenie. Podobnie ważne jest, aby kot miał od czasu do czasu swoją własną prywatność.

Drzewko dla kota ma wiele zalet. Twój kot syjamski będzie mógł na nim drzemać, wspinać się, spać, drapać i spędzać czas. Niektóre koty są bardzo aktywne – takie drzewko dla kota może być dla nich idealną przestrzenią. Oczywiście, dzięki niemu Twój kot będzie szczęśliwy i rozproszony. Co więcej, jako właściciel domu nie będziesz musiał się martwić, że Twój kot syjamski podrapie meble w Twoim domu i zniszczy cenne antyki.

Dlaczego drzewko dla kota jest ważne?

O tym, jak ważny jest zakup drzewka dla kota syjamskiego, mówiliśmy już wcześniej. Ze względu na ich nadpobudliwą naturę, są one zawsze bardzo aktywne i zawsze potrzebują stymulacji przez zabawki. Ich nieostrożna natura powoduje, że drapią meble w całym domu, rzucając przy tym naczyniami. Kto chciałby, aby jego nowiutka kanapa została rozerwana tydzień po przyjeździe?

Podczas gdy ta nadpobudliwa natura jest widoczna u młodych kociąt, starsze koty również mogą wykazywać częste wybuchy energii. Powszechne jest widywanie kotów skaczących i przeskakujących z jednego miejsca na drugie. Czasami, gdy biegają z jednego kąta pokoju do drugiego, uszkadzają i łamią rzeczy trzymane na drodze. Jeśli Twój kot ma wykonane na zamówienie drzewo dla kota w oparciu o jego upodobania i preferencje, będzie się bardziej cieszył. Najlepsze jest to, że meble dla kota mogą być zbawienną łaską dla Twoich mebli.

Drzewa dla kotów są dziś absolutnie oszałamiające. Niektóre z nich są wyszukane i zawierają mnóstwo platform, grzęd, otworów do ukrycia, doniczek do drapania, a nawet zabawek dla kotów, które są do nich dołączone.

Jeśli masz budżet, możesz zdecydować się na drzewka dla kotów z rampami, drabinami i innymi zabawnymi elementami, które pozwolą Twojemu kotu zaszaleć. W końcu to ma być bezpieczna przystań dla Twoich kotów – powinny mieć możliwość relaksu, zabawy i rozrywki, ile tylko zechcą.

Co należy wziąć pod uwagę kupując drzewko dla kota

1. Projekt

Drzewka dla kotów można znaleźć w wielu rozmiarach, konfiguracjach i projektach. Każde drzewko dla kota, które znajdziesz, zostało zaprojektowane z wielu powodów. Jest to idealne miejsce dla Twojego kota, aby się schłodzić, a jeśli trzymasz go przy oknie, staje się doskonałym miejscem dla kota do grzęzawiska.

Koty uwielbiają górę drzewa dla kotów z powodu wysokości. Lubią mieć pełny widok na swoje otoczenie, ponieważ dzięki temu czują się bezpieczniej. Niektóre drzewa dla kotów są wyposażone w wiele stanowisk do drapania, wraz z punktami do grzęźnięcia i miejscami, które umożliwiają kotu wygodną drzemkę. Kołyski i łóżka dla kotów są powszechne w drzewkach dla kotów.

Musisz zdecydować, jaki rodzaj drzewka dla kota będzie odpowiedni dla Twojego pupila. Na rynku można znaleźć wiele standardowych drzewek dla kotów, ale kluczem jest dostosowanie ich do wymagań Twojego kota.

2. Drapanie

Każdy kot uwielbia drapanie. Jest to ich ulubione hobby. W rzeczywistości koty drapią wszystko w zasięgu wzroku – dywany, drewniane meble, liny, drzwi – i tak dalej.

Jeśli nie wiesz dokładnie, co Twój kot lubi drapać, możesz zdecydować się na drzewka dla kotów, które mają wiele opcji drapania.

3. Osobowość kota

Drzewko dla kota musi być wykonane zgodnie z jego osobowością. Dostosowując drzewko dla kota, wybierz takie, które jest oparte na wielkości i wieku Twojego kota. Ponadto należy pamiętać o zdolności kota do wspinania się i o tym, jak aktywny jest kot.

Kot, który uwielbia się wspinać i spędza cały dzień wykonując różne czynności, będzie się cieszył wysokim drzewem dla kota, które ma wiele poziomów. Z drugiej strony, starsze koty, które spędzają większość czasu na drzemce lub nie lubią zmieniać miejsc, będą wolały drzewo dla kota z wieloma miejscami do spania. Niektóre drzewa mają również różne zabawki wiszące tu i tam – są one świetne dla kociąt, które lubią się bawić.

4. Wytrzymałość

Oczywiście nie trzeba mówić, że drzewo dla kota musi być wystarczająco mocne, aby wytrzymać ciężar kota. Twój kot będzie skakał po drzewie i brał udział w licznych zajęciach. Nie chcesz mieć drzewka dla kota, które złamie się lub pęknie przy najmniejszym nacisku, ponieważ kot będzie miał blizny. W przyszłości nigdy nie będzie mógł zaufać drzewku dla kota.

Przy zakupie drzewka dla kota należy sprawdzić jego wytrzymałość. Zwróć uwagę na jego wygląd i materiały, które zostały użyte do jego budowy. Lity dąb jest popularną opcją w przypadku drzewek dla kotów, a także sprawia, że przestrzeń wygląda niezwykle atrakcyjnie.

Niektóre inne czynniki, które musisz rozważyć, to czy drzewko dla kota powinno mieć platformy, drabinki lub grzędy. Jeśli ma to wszystko, musisz sprawdzić, czy wytrzyma ciężar tych dodatkowych elementów. Jeśli masz dużo kotów, musisz kupić duży domek na drzewie lub dwa domki na drzewie, aby wszystkie koty mogły mieć swój sprawiedliwy udział w zabawie.

Na szczęście możesz również kupić drzewko dla kota, które łączy się z meblami w Twoim domu i doskonale pasuje do wystroju. W końcu drzewko dla kota to także mebel. Dostosowanie go do indywidualnych potrzeb sprawi, że będzie się świetnie prezentować w Twoim domu. Nie powinno to stanowić problemu, ponieważ współczesne drzewka dla kotów są zaprojektowane tak, aby wyglądały wyjątkowo. Co powstrzymuje Cię przed kupnem najlepiej wyglądającego drzewka dla Twojego małego kotka?

Porady dotyczące bezpieczeństwa

Przy zakupie drzewka dla kota syjamskiego należy pamiętać o następujących czynnikach bezpieczeństwa:

  • Drapak nie powinien być zbyt wąski ani zbyt wysoki. Jeśli drzewko dla kota jest zbyt wąskie, a półki niezbyt szerokie, kotu trudno będzie znaleźć drogę na dół. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku kociąt, które muszą patrzeć w dół zanim skoczą.
  • Jeśli kupisz drzewko dla kota z dołączonymi zabawkami, ważne jest, aby zabawki nie były zbyt długie lub elastyczne, ponieważ Twój kot ryzykuje przypadkowe owinięcie ich wokół szyi i zadławienie się.
  • Drzewko dla kota nie powinno zawierać żadnych ostrych przedmiotów, które mogłyby potencjalnie zranić Twojego kota.
  • Podstawa drapaka powinna być wystarczająco szeroka, aby nie trząsł się zbytnio pod ciężarem kota lub nie złamał się, jeśli kot zacznie przeskakiwać z jednego miejsca na drugie.
  • Upewnij się, że drzewko dla kota jest wykonane z materiałów, które są trwałe. Oczywiście drzewka dla kotów, które kosztują więcej, prawdopodobnie są wykonane z lepszych materiałów. Ustal budżet, który jesteś w stanie przeznaczyć na swojego kota i pamiętaj, że to drzewko ma służyć przez długi czas – to wspaniała inwestycja.

Alternatywy dla drzewek dla kotów

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz drzewka dla kota z powodu miejsca, które by zajęło lub pieniędzy, które by kosztowało, mamy dla Ciebie alternatywę – okonie dla kotów!

Kiedy idziesz na zakupy dla swojego kota, zauważysz, że nie wszystkie rodzaje okoni dla kotów są dostarczane z sekcją drzewka. Możesz nawet dostać, na przykład, grzędy montowane na oknach dla kota, które nie zajmują zbyt wiele miejsca na podłodze w twoim domu. W rzeczywistości nie zajmują one w ogóle miejsca, ponieważ są zawieszone w powietrzu. Bez przymocowanej podstawy, grzędy te mogą zaoszczędzić mnóstwo miejsca, szczególnie w ciasnym mieszkaniu.

Pamiętaj jednak, że grzędy nie posiadają drapaka. Oznacza to, że jeśli Twój kot uwielbia drapać meble, pozbawisz go jego ulubionego hobby. W rzeczywistości może się okazać, że Twój kot wyładowuje swoją frustrację gdzie indziej – być może na meblach wokół domu. Kto by tego chciał?