Różne kolory kotów syjamskich

Różne kolory kotów syjamskich

Koty syjamskie są jedną z najbardziej eleganckich i wyjątkowych ras kotów. Mają charakterystyczny wzór sierści, który sprawia, że są natychmiast rozpoznawalne zarówno przez miłośników kotów, jak i laików. Koty syjamskie mają od białej sierści w kolorze kości słoniowej po ciemnoszarą z różnymi kolorami na kończynach. Dlatego też wszystkie koty syjamskie rodzą się białe, a kolor ich kończyn zaczyna się ujawniać wraz z wiekiem. Tak więc, można powiedzieć, który kot syjamski masz, patrząc na punkty jego ciała po dorastaniu. Z tego powodu, jeśli szukasz dostać jeden do domu, to najlepiej kształcić się na różnych kolorach kotów syjamskich. Oto przewodnik po szczegółach, które powinieneś znać.

Różne kolory kotów syjamskich

Cat Fanciers Association (CFA) zaakceptowało tylko cztery kolory kotów syjamskich. Kolory te są oparte na kolorze ich punktów. Oznacza to, że futro kota syjamskiego na twarzy, końcach uszu, nogach, łapach, opuszkach łap, skórze nosa i ogonie ma określony kolor, tzn. punkt, a futro na reszcie ciała jest zazwyczaj białe lub szare. Tak więc, cztery akceptowane odmiany kolorystyczne kotów syjamskich to seal point (czarne punkty), blue point (niebiesko-szare punkty), chocolate point i lilac point.

Koty syjamskie mogą występować również w innych kolorach, ale jest to zazwyczaj mieszanka tych punktów kolorystycznych lub innych ras kotów. W związku z tym, można również oczekiwać, aby zobaczyć tabby kota syjamskiego, ale to nie jest kot syjamski czystej krwi. Przyjrzyj się kilku informacjom na temat każdej z oficjalnych czterech odmian kolorystycznych kotów syjamskich.

1. Koty syjamskie Seal Point

Koty syjamskie Seal Point mają czarne, ciemnobrązowe (seal brown) lub ciemnoszare punkty. Z drugiej strony, kolor futra na reszcie ciała jest znacznie jaśniejszy, od kremowego do blado płowego. Mówi się, że kot ten jest kotem czarnym, ale jego genetyka pozwala tylko na pokazanie ciemniejszych kolorów na jego punktach, a nie na całym ciele.

Kot syjamski seal point jest oryginalnym kolorem kota syjamskiego. Tak więc wszystkie inne punkty kolorystyczne są odmianami lub rozcieńczeniami tej wersji. Dlatego kot syjamski seal point jest najbardziej powszechne wśród wszystkich innych różnych kolorach kotów syjamskich.

Należy również zauważyć, że prawie każdy kot syjamski ma jasne niebieskie oczy. Różnice w kolorze mają niewielki lub żaden wpływ na jego kolor oczu – możesz znaleźć tylko niewielkie różnice.

2. Koty syjamskie Blue Point

Koty syjamskie Blue Point są najrzadsze ze wszystkich kotów syjamskich. Można je rozpoznać, uważnie przyglądając się ich wierzchołkom. Mają one niebieski, zimny odcień z domieszką szarości. Ponadto, reszta futra na ciele ma niebieskawy odcień bieli zamiast opalenizny/beżowego koloru. To powiedziawszy, niebiesko-szary kolor na jego łapach i nogach stopniowo zanika do jaśniejszego białego. Możesz więc zauważyć, że jego brzuch i klatka piersiowa są nieco ciemniejsze niż reszta ciała.

Kolor punktów na niebieskim punkcie kota syjamskiego nie pozostaje taki sam przez całe jego życie, jednak. Kiedy jest kociakiem, kolor jego punktów jest tak jasny, że są one ledwo widoczne. Naturalny kolor pokazuje przez większość swojego życia, a kolor futra na punktach staje się znacznie ciemniejszy, gdy zbliżają się do starości. s

Niebieski punkt rzadkość kotów syjamskich sprawia, że są one stosunkowo drogie. Możesz spodziewać się, że wydasz od 800 do 1000 dolarów na samego kota. Nie obejmuje to dodatkowych kosztów związanych z opieką nad kotem. Ponadto, kocięta syjamskie w jakości wystawowej są znacznie droższe, a ich ceny sięgają nawet 2500 dolarów. Ceny kociąt wystawowych są zazwyczaj wysokie, ponieważ ich przodkowie również byli kotami wystawowymi. Z tego powodu, zawsze należy rozważyć możliwość przyjęcia kociaka zamiast.

3. Koty syjamskie Chocolate Point

Wśród oficjalnych czterech różnych kolorów kotów syjamskich, koty syjamskie Chocolate Point mają najmniejszy kontrast kolorystyczny pomiędzy futrem na czubkach i resztą ciała. Tak więc, futro na ich ciałach jest koloru kości słoniowej. Z drugiej strony uszy, nos, łapy, nogi i ogon są koloru mlecznej czekolady. Jednak ich opuszki łap i skóra nosa są cynamonowo różowe.

4. Kot syjamski Lilac Point

Kot syjamski o umaszczeniu lilac point jest również znany jako kot syjamski o umaszczeniu frost point. Dzieje się tak dlatego, że kolor jego futra na pointach jest mroźno szary z subtelną nutą różu. Podobnie jak w przypadku jasnych pointów, również futro na ciele ma jasny kolor, który najlepiej można opisać jako lodowcową biel. Nie ma na niej żadnych cieni, więc jest to kolor śniegu, w przeciwieństwie do kremu, beżu czy kości słoniowej u innych typów. Dodatkowo, skóra nosa i opuszki łap są lawendowo-różowe.

Kot syjamski lilac point jest również najjaśniejszym kotem syjamskim z oficjalnych czterech kolorów kotów syjamskich. Ponadto, w przeciwieństwie do kotów syjamskich o niebieskim punkcie i innych typów barwnych, kolor punktu u kotów syjamskich o liliowym punkcie nie zmienia się (ciemnieje) wraz z wiekiem. Ten typ kolorystyczny był trzecim typem kolorystycznym, który został oficjalnie uznany i zaakceptowany.

Inne kolory kotów syjamskich

Niewątpliwie istnieją tylko cztery oficjalne odmiany kolorystyczne kotów syjamskich. Jednakże, można je znaleźć w innych kolorach, gdy nie są one czystej rasy. Niektóre z różnych kolorów kotów syjamskich są następujące.

Koty syjamskie Red Point

Kota syjamskiego Red Point można znaleźć, gdy jest on krzyżówką kota syjamskiego, tortoiseshell i red tabby. Koty te mają ciepłe, białe ciało z różowymi poduszkami łap i skórą nosa. Koty te znane są również jako koty syjamskie orange point.

Lynx Point Siamese Cats

Koty syjamskie Lynx point są krzyżówką kota syjamskiego point i kota domowego tabby. Ma pręgowane punkty, a kolory mogą się różnić w zależności od koloru punktu syjamskiego.

Cream Point Siamese Cats

Kremowy kot syjamski point jest krzyżówką kota syjamskiego, rudego kota domowego krótkowłosego i Abysa. Tak więc, kolor punktów jest chłodny kremowy, a futro na ciele jest białe/kremowe. Skóra bostu i opuszki łap są różowe. Spośród różnych kolorów kotów syjamskich, ten wygląda szczególnie delikatnie, mimo że nie jest czystym syjamem.

Foreign White

Foreign White jest nieoznaczoną odmianą kota syjamskiego, z tą różnicą, że nie posiada kontrastujących kolorów punktów. Tak więc cały jego płaszcz jest jasnobiały, bez cieniowania. Ponadto, koty te mają zazwyczaj niebieskie oczy, jak większość kotów syjamskich.

Quick Facts About the Various Colors of Siamese Cats

Mimo, że istnieją różne kolory kotów syjamskich, wszystkie z nich są podobne w prawie każdy sposób. Dlatego wszystkie te koty syjamskie mają podobne cechy osobowości i mają takie same wymiary i długość życia. Tak więc, jedyną różnicą jest kolor ich płaszcza. Dlatego nie będziesz musiał podejmować żadnych szczególnych środków ostrożności i bezpieczeństwa dla określonego typu koloru. Jeśli planujesz zakup jednego do swojego domu, powinieneś znać kilka faktów na temat kotów syjamskich

  • Wysokość – między 10 a 12 cali
  • Waga – między 5 a 12 funtów
  • Długość życia – między 10 a 13 lat

Powinieneś wiedzieć, że koty syjamskie są stosunkowo wymagającymi zwierzętami domowymi. Musisz więc poświęcić dużo czasu i wysiłku, aby zapewnić mu opiekę i troskę. W ten sposób możesz umożliwić mu pozostanie zdrowym i szczęśliwym w Twojej rodzinie.

Szybkie cechy osobowości kotów syjamskich

Powinieneś wiedzieć, czego się spodziewać, gdy zdecydujesz się uczynić kota syjamskiego częścią swojej rodziny. Tak więc, oto kilka szybkich cech osobowości kotów syjamskich.

Są czułe

Koty syjamskie są szczególnie czułą rasą. Wymagają dużo uwagi od Ciebie i mają tendencję do podążania za Tobą po całym domu. Możesz również oczekiwać, że Twój kot syjamski będzie spędzał dużo czasu siedząc na Twoich kolanach. Koty te mają również tendencję do bycia dość wokalnymi, wyrażając swoje uczucia dość często. Spodziewaj się więc, że spędzisz trochę czasu na rozmowie ze swoim kotem.

Są inteligentne

Koty syjamskie są jedną z najbardziej inteligentnych ras kotów. Ze względu na ich wysoką inteligencję, muszą angażować się w interaktywne gry każdego dnia, aby utrzymać ich zdolności umysłowe ostre.

Ostatnie kilka słów

Teraz, gdy wiesz, różne kolory kotów syjamskich i jak to nie wpływa na ich osobowość lub zdrowie, można po prostu skupić się na uzyskanie jednego, który ma wielką chemię z tobą od samego początku.