Tworzenie treści, które zaspokoją intencje wyszukiwania i zaspokoją potrzeby klientów

Optymalizacja treści zaczyna się od poznania intencji wyszukiwania klienta. Naucz się tworzyć strategię wokół zamiaru wyszukiwania. Myśląc o optymalizacji treści, Twoim najwyższym priorytetem powinna być intencja wyszukiwania. Zastanów się, ile razy wpisałeś w Google coś, co było praktycznie bełkotem, a Google dokładnie zrozumiał, co miałeś na myśli.

 

To coś, co możemy przyjąć za pewnik, ale właśnie dlatego cel wyszukiwania jest tak ważny. Miło jest mieć miesięczną liczbę wyszukiwań, ale ponieważ nie można stworzyć popytu, musimy dostosować nasze wysokiej jakości treści i strony docelowe produktów do intencji klienta. Google nigdy tak naprawdę nie dbał o to, abyśmy optymalizowali nasze treści.

 

Dba o dostarczanie użytkownikowi najbardziej odpowiednich i unikalnych treści, aby pomóc mu znaleźć to, czego szuka. Google aktualizuje swój algorytm tak często, ponieważ chce mieć pewność, że trafia w serca, umysły i dusze swoich użytkowników i dopasowuje ich zapytania do odpowiednich wyników. W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego intencja wyszukiwania jest najważniejszą rzeczą do rozważenia podczas optymalizacji treści i jak stworzyć strategię dotyczącą treści w oparciu o badania dotyczące intencji wyszukiwania.

 

 

Co to jest zamiar wyszukiwania?

Intencja wyszukiwania – znana również jako intencja klienta i intencja użytkownika – jest głównym powodem, dla którego użytkownicy przechodzą do wyszukiwarki i wpisują zapytanie. Kiedy ktoś odwiedza wyszukiwarkę, ma na uwadze konkretny cel, który próbuje osiągnąć za pomocą wyszukiwania. Pomyśl o tym, ile razy korzystałeś z wyszukiwarki, aby przeprowadzić badania dotyczące produktu lub uzyskać odpowiedź na pytanie.

 

Wraz z rozwojem wyszukiwarki mobilnej mamy teraz wyszukiwarkę w naszych kieszeniach przez cały czas. Dlatego jako marketerzy i specjaliści SEO musimy zrozumieć, na jakim etapie drogi kupującego znajdują się nasi klienci, wpisując konkretną frazę – i na który fragment treści lub stronę docelową powinniśmy skierować tę frazę. Zamiar wyszukiwania jest naprawdę podstawą dobrze zoptymalizowanej strony docelowej i powinien być naszym głównym celem podczas tworzenia treści w naszej witrynie. Musimy jednak pamiętać o różnych etapach ścieżki wyszukiwania klienta.

 

Jakie są rodzaje intencji wyszukiwania?

Wiele razy szukałem w Google, zanim nawet wiedziałem, czego szukam. Innym razem używałem go do sprawdzania pisowni lub przypominania mi o nazwie konkretnego filmu. W większości możemy pogrupować intencje wyszukiwania w trzy główne kategorie. Zobacz, jak możesz planować i tworzyć treści, aby spełnić następujące trzy typy intencji wyszukiwania.

Tworzenie treści

reklama:

1. Informacyjne

Są to zapytania wyszukiwania na wczesnym etapie, w których klient wciąż próbuje dowiedzieć się więcej na ten temat. Gdy użytkownik jest na wczesnym etapie wyszukiwania, naszym celem jest upewnienie się, że dowie się więcej o produkcie lub usłudze. Badania pokazują, że jeśli użytkownik dowie się czegoś ze strony internetowej, a strona stanie się autorytatywnym źródłem na dany temat, w końcu wróci na stronę – i dokona konwersji później, kiedy będzie gotowy.

 

2. Porównawczy (znany również jako nawigacyjny)

Jest to treść na średnim etapie, w której klient chce porównać Twój produkt lub usługę z innym, aby pomóc mu zdecydować, co zrobić. Użytkownicy, którzy znajdują się na etapie środkowym lub porównawczym, próbują sprawdzić, czy naprawdę potrzebują produktu lub usługi, której szukali, lub czy istnieją nawet lepsze opcje niż te, które znaleźli wcześniej. Pomyśl o tym, ile razy porównywałeś ze sobą różne restauracje lub dwa podobne produkty.

 

3. Transakcyjne

Są to treści na późnym etapie, na których klient jest gotowy do konwersji. Powodem, dla którego stworzyliśmy wszystkie inne treści, jest upewnienie się, że wspieramy naszych użytkowników i pomagamy im po drodze, aby mogli dokonać konwersji. Nasze treści transakcyjne lub końcowe to zazwyczaj strony kategorii lub produktów, na które użytkownik powinien trafić, gdy jest gotowy do zakupu. Ważne jest, aby podczas tworzenia treści upewnić się, że frazy, na które kierujemy, są zgodne z intencją tego, czego szuka użytkownik.

Tworząc treści i strony docelowe, które pasują do wszystkich etapów podróży użytkownika, możemy mieć pewność, że kierujemy odpowiednie słowa kluczowe na najlepszą stronę, którą Google chce wyświetlać. Możemy również upewnić się, że posiadamy własną obecność cyfrową oraz zwiększamy widoczność i konwersje. Podczas gdy połowa bitwy polega na upewnieniu się, że nasze treści są odpowiednio zoptymalizowane, druga połowa to upewnienie się, że Google chce nawet wyświetlać nasze treści na podstawie frazy – dlatego tak ważna jest intencja wyszukiwania.

 

Co sprawia, że ​​intencja wyszukiwania jest tak ważna?

Podczas badania słów kluczowych należy wziąć pod uwagę tysiące różnych czynników , takich jak liczba wyszukiwań, sezonowość, markowe i niemarkowe, lokalizacja itp. Jednak najważniejszy jest zamiar wyszukiwania lub zamiar użytkownika. Zrozumienie intencji osoby wyszukującej gwarantuje, że priorytetowo traktujemy trafność naszej treści i słów kluczowych. Im więcej fraz użytkownik wpisuje w Google lub innej wyszukiwarce, tym dalej znajduje się na ścieżce kupującego i tym bardziej prawdopodobne jest, że dokona konwersji.

 

Intencja wyszukiwania jest również niezwykle trudna do ustalenia. Ale gdy już zrozumiesz zamiar wyszukiwania, znacznie ułatwi to optymalizację treści – ponieważ będziesz wiedzieć więcej o tym, jakiego rodzaju treści Google chce wyświetlać na stronie 1. Najważniejszą rzeczą, którą powinniśmy wziąć pod uwagę, jest to, że nie decydujemy, jaki jest cel wyszukiwania – jest to Google.

 

Jeśli sprzeciwisz się temu, co mówi Google, Twoja treść nie pojawi się w SERP. Istnieje również wiele przypadków, w których marketerzy lub dyrektorzy są zaślepieni liczbą wyszukiwań; zamiast podążać za frazami o niższym wolumenie, mają większą szansę na wygraną, podążają za frazami o wyższym wolumenie – i kończą się chybieniem.

 

Jak możemy upewnić się, że nasze treści są zgodne z intencją wyszukiwania?

Kiedy starasz się zrozumieć koncepcję intencji wyszukiwania, cofnij się o krok od swojej firmy i wyobraź sobie, że jesteś użytkownikiem. Zastanów się, czego możesz szukać, aby znaleźć się na swoim blogu lub stronie produktu.

Wpisz to wyrażenie w Google (najlepiej przez incognito lub przeglądanie prywatne, aby nie było spersonalizowane w Twojej historii wyszukiwania) i zobacz, co się pojawi. Analiza SERP (strona wyników wyszukiwania) to najlepszy sposób na potwierdzenie tego, co według Google użytkownik może chcieć zobaczyć.

 

Czy istnieją agregatory treści? Czy istnieją strony transakcyjne? Czy istnieje strona z mieszanymi wynikami wyszukiwania, zawierająca zarówno zawartość, jak i zawartość transakcyjną? Wiele razy nawet Google nie wie, czego szuka użytkownik, więc pokazuje mieszany SERP z różnymi rodzajami treści.

 

Znajdując te informacje na żywo w SERP, możemy zobaczyć, co Google nagradza na najwyższych pozycjach i co według niego jest intencją zapytania użytkownika. Analiza SERP jest jednym z najlepszych sposobów wykorzystania konkurencyjnych danych podczas tworzenia treści, ponieważ chcemy wiedzieć, jakich fraz używają i zobaczyć, czy możemy w ogóle konkurować o tę samą frazę w oparciu o intencję.

 

Jak możemy stworzyć strategię treści dla intencji wyszukiwania?

Treść może być królem, ale użytkownik ma całą władzę. Możemy tworzyć najlepsze treści na świecie, ale jeśli słowa kluczowe, na które kierujemy, nie pasują do intencji użytkownika, to tak naprawdę wszystko na nic. Wprowadzanie niewykwalifikowanego ruchu nikomu nie pomaga i jest stratą naszego czasu i energii.

Musimy upewnić się, że przeprowadzamy badania słów kluczowych i konkurencji przed utworzeniem naszych treści. Rozumiejąc, kto jeszcze konkuruje w SERP, wiemy teraz, czy mamy szansę na zajęcie miejsca na stronie 1. Badania konkurencji pozwalają nam również znaleźć powiązane semantycznie słowa kluczowe, które moglibyśmy chcieć użyć w treści. Są to słowa kluczowe, które niekoniecznie są synonimami, ale mają ścisły charakter.

Słowa kluczowe powiązane semantycznie pozwalają wyszukiwarkom lepiej zrozumieć, o czym są nasze treści, a także umożliwiają użytkownikom, którzy szukają podobnych rzeczy (ale używając innych słów kluczowych), znalezienie naszych treści. Jednym z najlepszych sposobów tworzenia strategii dotyczącej treści z myślą o wyszukiwaniu jest model marketingu treści typu hub and talk .

Ten model marketingu treści pozwala nam kierować nasze transakcyjne słowa kluczowe na strony centralne i bardziej informacyjne słowa kluczowe na stronach szprych. Dzięki temu możemy upewnić się, że mamy treści, które pasują do miejsc, w których mogą znajdować się nasi użytkownicy, i do różnych etapów ich podróży. Badanie słów kluczowych to chleb powszedni strategii dotyczącej treści i jest niezwykle ważne przy zrozumieniu intencji wyszukiwania.

Słowa kluczowe o największej liczbie wyszukiwań mogą być atrakcyjne, ale mogą być również bardzo niejasne i mogą nie być najlepszymi słowami, na których można się skoncentrować. Często zdarza się też, że niektóre słowa kluczowe – w liczbie pojedynczej lub mnogiej – mają inne znaczenie. Na przykład: Jeśli szukasz hasła [TV], możesz wyszukać przewodnik po kanałach telewizyjnych lub historię telewizora.

Jeśli jednak wyszukujesz hasło [telewizory], prawdopodobnie chcesz gdzieś kupić telewizor i zobaczysz odpowiednie wyniki wyszukiwania. Chodzi o to, że specjaliści SEO muszą stale przyglądać się temu, co już pojawia się w Google, i przyjmować perspektywę użytkownika lub klienta podczas wyszukiwania.

Powinniśmy kierować reklamy na słowa kluczowe o większej liczbie wyświetleń na naszych stronach głównych lub stronach kategorii. Słowa kluczowe o mniejszej objętości mogą być następnie kierowane na podkategorie, strony produktów i być może artykuł na blogu. Tworząc taką wizualizację, możemy określić łączną liczbę słów kluczowych, które staramy się zastosować, co może pomóc nam zrozumieć, ile treści lub jaki rodzaj treści musimy utworzyć.

 

Na zakończenie

Postawienie naszych klientów na pierwszym miejscu i określenie celu wyszukiwania ich zapytania to najlepszy sposób na zapewnienie, że nasze treści odpowiadają potrzebom naszych klientów. Rozmawialiśmy również tylko o połowie historii: o stronie badawczej. Ekscytująca część pojawia się, gdy możesz wykorzystać platformę SEO dla przedsiębiorstw do monitorowania rankingów słów kluczowych i informowania kierownictwa o dokonanych zmianach – oraz o tym, jak spowodowały one znaczny wzrost ruchu lub konwersji.

 

Dzięki częstemu monitorowaniu i raportowaniu naszych wygranych możemy uzyskać większe poparcie dla naszego programu SEO i ewangelizować, dlaczego SEO jest ważne dla naszej organizacji, ułatwiając zajęcie miejsca przy stole przy podejmowaniu większych decyzji. Zamiar wyszukiwania zawsze będzie najważniejszym czynnikiem, jeśli chodzi o badanie słów kluczowych i optymalizację naszych treści. Ostatnie aktualizacje algorytmu Google były bardzo skoncentrowane na doświadczeniu użytkownika, ale nadal kładą większy nacisk na intencje użytkownika i sprawiają, że jego wyszukiwarka jest bardziej konwersacyjna, aby zapewnić użytkownikom jak najdokładniejsze wyniki wyszukiwania. Jeśli więc masz wątpliwości, upewnij się, że podczas tworzenia i aktualizowania treści skupiasz się głównie na intencji wyszukiwania i trafności słów kluczowych.